PALLATYNAT
WIZYTA

Krótki opis

W dniach od 23-go do 28-go maja, na zaproszenie Klubów Rotary z Germersheim-Südliche Weinstraße i Bad Bergzabern, w niemieckim Palatynacie gościli Rotarianie z RC Bydgoszcz i dzieci z Zespołu Szkół Integracyjnych nr 19 ze Wzgórza Wolności. Wśród wielu wizyt, głównym celem był wspólny udział w uroczystościach Hambacher Fest, święcie obchodzonym w 175-ą rocznicę wielkiej, międzynarodowej manifestacji, uważanej za narodziny niemieckiej demokracji i jedności. Na Zamku Hambach, utalentowana młodzież dała niezapomniane koncerty, przypominające udział Polaków w wydarzeniach 1832-go roku. W restauracji Krone, której kucharz przygotowywał przyjęcia m.in. dla Georga Busha, trzy rotariańskie kluby umacniały przyjaźń i omawiały pomoc dla Polskiej Szkoły Medycyny Paliatywnej i Hospicjum Dom Sue Ryder w Bydgoszczy. Spotkania w różnych miejscowościach, całodzienna zabawaw Holliday Park i wizyta w Strasbourgu pozostawiły niezapomniane wrażenia u młodzieży i ich opiekunów. Na pożegnanie wszyscy Rotarianie dostali sadzonkę drzewka oliwnego - symbol pokoju i przyjaźn.
Edward Maurycy Missima (Prezydent RC Bydgoszcz)

Ładuje się ... proszę czekaj