2011.09.15-18 Berlin
Od wielu lat trwa współpraca pomiędzy klubem niemieckim RC Bad Bergzabern a RC Bydgoszcz. Każdego roku kulminacyjnym punktem jest wspólne spotkanie klubów. W tym roku odbyło się ono w Berlinie w dniach 15 - 18 września.
Koledzy z klubu niemieckiego przyjęli 18 osób z Polski w sposób iście królewski, zapewniając bardzo bogaty program. Unikalnymi punktami tego programu była wizyta w Bundeskanzeramt i zapoznanie się z miejscem pracy pani Kanclerz Angeli Merkel. Zostaliśmy przyjęci obiadem w przedstawicielstwie Landau Rheinland-Pfalz oraz zwiedziliśmy Reichstag. Oczywiście również odwiedziliśmy wiele standartowych miejsc jak: Poczdam, Charlie Point, zwiedzanie miasta ze statku itp. Wieczorami w trakcie uroczystych kolacji dyskutowaliśmy o naszej dalszej współpracy, aby dalej dynamicznie się rozwijała.
Staraniem klubu niemieckiego nasz kolega Andrzej Szymański otrzymał Odznakę "Paul Harris Fellowship ze Szmaragdem" w uznaniu pielęgnowania przyjaźni naszych klubów.
Z żalem żegnaliśmy naszych przyjaciół umawiając się na spotkanie za rok tym razem w Polsce we Wrocławiu.