Obiad od Św. Mikołaja
W drugą sobotę Adwentu'2010 na najlepszym pasażu spacerowym Bydgoszczy odbył się tradycyjny Jarmark Świąteczny "Obiad od Św. Mikołaja" zorganizowany staraniem czterech klubów światowych organizacji charytatywnych: Kiwanis-Lions-2xRotary.
Zgromadziliśmy 600 fantów do loterii "Każdy Los Wygrywa", kilkanaście blach domowych wypieków, 120 litrów grochówki na soczewicy, kawę, herbatę, grzańca i gorącą czekoladę.
Pan Adam Sowa (członek Lionsów) udostępnił zadaszony i ocieplony taras swojej restauracji, na którym od godziny 11.00 do 17.00 było gwarno, wesoło i z charytatywnym gestem. Grała 14-sto osobowa orkiestra dęta Zespołu Szkół Mechanicznych - szkoła współpracująca z klubem Rotary Bydgoszcz.
W rolę kelnerów oraz kwestujących na pobliskich ulicach wcielili się członkowie wszystkich naszych organizacji oraz młodzież rotaractorska.
Zebrane środki (ok. 3000 zł) zostaną w całości przeznaczone na zakup abonamentów obiadowych dla najuboższych dzieci z podbydgoskich szkół podstawowych.